štvrtok 25. marca 2021

Kaviareň v Kodani (Julie Caplinová)

 


Anotácia 

Pripravte si šálku voňavej horúcej čokolády, natiahnite si hrubé ponožky, schúľte sa do kresla a vydajte sa spolu s hlavnou hrdinkou Katie do Kodane. Čaká vás prekvapivá cesta za povestným dánskym šťastím a... romantickou sladkou láskou.

Mladá a krásna Katie nikdy nemala ustlané na ružiach. Mama jej zomrela príliš skoro a otec nezvládol situáciu práve najlepšie. Napriek tomu si dokázala vybudovať úspešnú kariéru v jednej z najprestížnejších londýnskych PR agentúr a nájsť skvelého priateľa. K šťastiu jej chýbalo už len vytúžené povýšenie.
Sny o úspešnej kariére a veľkej láske však zrazu visia na vlásku, keď sa dozvie, že jej úžasný priateľ ukradol nápad, vďaka ktorému ho povýšili namiesto nej. A tak sa Katinou poslednou nádejou stáva cesta do Kodane, kde sa musí pokúsiť získať nového klienta. Spočiatku otravný výlet s hŕstkou ešte otravnejších novinárov sa postupne mení na jedno úžasne dobrodružstvo, ktoré nakoniec všetkým zmení život.

Očarujúca Kodaň s jednou úžasnou kaviarňou, v ktorej to vonia škoricou, koláčikmi a horúcou čokoládou, v ľuďoch totiž dokáže znova zapáliť oheň lásky. A tentoraz nebude výnimkou ani Katie..

Názov: Kaviareň v Kodani

Autor: Julie Caplinová

Žáner: Beletria

Počet strán: 352

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada


Recenzia 

Túto knižku som videla doslova po celom instagrame a práve vtedy začala moja túžba prečítať si ju. Veď predsa musela byť výnimočná, keď zožala toľko chvály. Som veľmi rada za to, že vydavateľstvo .... mi poskytlo príležitosť zistiť to.

Knižka je popretkávaná skrz naskrz romantikou, čo ja osobne zbožňujem. Preto bolo aj veľmi ľahké začítať sa do nej, obľúbiť si postavy a vychutnávať si dej. Katie ako hlavná postava sa mi veľmi páčila práve pre jej húževnatosť. Život ju zrazil dole, ale ona sa snažila postaviť a ísť ďalej, aj keď jej život neprestával hádzať pod nohy polená. Dokonca som si obľúbila aj Bena, aj keď niekedy sa naozaj správal ako osol. (neviem prečo, ale prestavovala som si ho tak trochu ako pána Darcyho z Pýchy a predsudku :D)

Prostredie, v ktorom sa dej odorával bolo nádherné a veľmi ľahko predstaviteľné. Kodaň je veľmi pekné mesto a tak bolo úžasné predstavovať si, že som tam a hlavne počas tejto zložitej doby. Koncept "hygge", ktorý sa niesol celou knihou do deja vložil čaro a urobilo to perfektnú bodku.

"Je psychologicky dokázané, že keď ľudia vidia okolo seba pekné veci, sú šťastnejší."


Milujem útulné miesta a kaviarne a práve táto kniha bola pre mňa aspoň na chvíľku takým útočiskom, kam som sa mohla uchýliť a vychutnať si výbornú kávu. Dokonca mi dala inšpiráciu na pečenie a taktiež dúfam že nie som jediná, ktorá má po prečítaní celú svoju izbu/byt/dom "zhyggovať" :D

Dej bol trochu predvídateľný, ale nevadilo mi to. Pri romantických knižkach je to tak takmer vždy, ale aj napriek tomu som si naplno užívala dej. Jediná vec čo musím vytknúť je, že  občas sa mi zdalo, akoby sa tu nič poriadne nedialo a išlo to na mňa trošku pomaly. Samozrejme má to byť oddychová knižka aj všetko, ale myslím si, že trošku napätia nikdy nie je na škodu.

Každopádne som si čítanie veľmi užila. Zaujali ma aj pekné myšlienky nachádzajúce sa v knižke a taktiež si myslím, že knižka na plnej čiare splnila svoj účel. Veľmi som si pri nej oddýchla, takže ju odporúčam hlavne na také ničím nerušené posedenie pri káve.
Hodnotím ju na krásnych 4,5/5 hviezdičiek a toho pol bodíka si nechávam v rezerve pre ďalšie knižky z tejto série.

Na záver pridám pár svojich obľúbených citátov:

"Morálna podpora je na nezaplatenie, keď človek absolútne netuší, čo má robiť."

"Nejde o to, odkiaľ pochádzate, ale o to, kam idete."

"Na chybách je fajn, že sa dajú napraviť."


Za knižku by som sa veľmi pekne chcela poďakovať vydavateľstvu


 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára